Aktualności

Wręczenie nagród zwycięzcy konkursu „Kupuję - nie ryzykuję!”

Data publikacji 25.02.2021

Dziś w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta”. Podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski wręczył nagrody od partnerów projektu uczniowi Szkoły Podstawowej w Przystani Kacprowi Szczygieł, który zajął I miejsce w konkursie plastycznym „Kupuję – nie ryzykuję!”

Projekt pn. „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta” ruszył już we wrześniu ubiegłego roku. Jego celem było zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumentów poprzez wzrost ich wiedzy oraz świadomości zagrożeń, jakie mogą wystąpić podczas obrotu pieniędzmi - szczególnie podczas zakupów online.

Ostrołęccy policjanci zostali odpowiednio przeszkoleni w tym zakresie, dzięki czemu mogli  przeprowadzić w ramach tego projektu szereg spotkań informacyjno-edukacyjnych z młodzieżą oraz nauczycielami i dyrektorami placówek oświatowych.

Dwie szkoły podstawowe z naszego terenu i jedna szkoła ponadpodstawowa wzięły udział w ramach tego projektu w konkursach: plastycznym i filmowym.

Niezwykle ważne jest dla nas to, że to właśnie uczeń Szkoły Podstawowej w Przystani – Kacper Szczygieł, zajął I miejsce w konkursie plastycznym „Kupuję - nie ryzykuję!”. Serdecznie dziękujemy zwycięzcy za wysiłek włożony w przygotowaną pracę konkursową i gratulujemy zajęcia  najwyższego miejsca na podium.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji kom. Piotrem Góralczykiem oraz funkcjonariuszami tego wydziału, którzy zachęcili Kacpra do wzięcia udziału w konkursie przekazali na ręce zwycięzcy dyplom oraz nagrody od partnerów projektu, w tym od Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michała Ledziona.

Pan Komendant Miejski Policji w Ostrołęce osobiście pogratulował uczniowi wygrania konkursu. Podziękowania za wsparcie skierował także przybyłej także na uroczystość mamie oraz przedstawicielowi Szkoły Podstawowej w Przystani - Pani Ani Niedźwieckiej i dyrektorowi tej placówki - Panu Jerzemu Krukowi. Z uwagi na pandemię uroczystość została przeprowadzona z ograniczoną ilością osób z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

 

 

  • Na zdjęciu osoby biorące udział w uroczystości wręczania nagród zwycięzcy konkursu plastycznego
  • Na zdjęciu osoby biorące udział w uroczystości wręczania nagród zwycięzcy konkursu plastycznego
  • na zdjęciu dyplom
  • Na zdjęciu osoby biorące udział w uroczystości wręczania nagród zwycięzcy konkursu plastycznego
Powrót na górę strony