Aktualności

Pomoc przyszła na czas

Data publikacji 24.02.2021

Gdyby nie pomoc ostrołęckich policjantów i osoby postronnej prawdopodobnie 53 - latek straciłby życie wskutek wychłodzenia. Policjanci znaleźli go leżącego na poboczu drogi, mężczyzna częściowo był przysypany śniegiem. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, po czym został on przekazany pod opiekę rodzinie. W dalszym ciągu prosimy o przekazywanie informacji o tego rodzaju sytuacjach. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować to co najcenniejsze, czyli życie.

O tym jak ważna jest współpraca policji z mieszkańcami w kontekście niesienia pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem organizmu mieliśmy przykład wczoraj na terenie naszego powiatu.  

Około godziny 19 na stanowisko kierowania ostrołęckiej jednostki policji wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Osoba postronna zawiadomiła, że pomiędzy miejscowościami Kobylin i Borki leży mężczyzna przysypany śniegiem.

Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z posterunku policji w Goworowie, którzy byli najbliżej miejsca zdarzenia, którzy potwierdzili przekazane zgłoszenie.

W śniegu na poboczu drogi leżał mężczyzna, który nie dawał oznak życia. Po krótkiej jednak chwili okazało się, że po prostu zasnął, poza tym czuć było od niego alkohol. Z tego tytułu kontakt z mężczyzną był utrudniony.

Policjanci zaopiekowali się 53 - letnim mieszkańcem powiatu ostrołęckiego w ciepłym radiowozie, po czym przekazali pod opiekę członkom rodziny.

Dziękujemy osobie postronnej za prawidłową reakcję, która w połączeniu z działaniami policjantów być może uratowała nieodpowiedzialnemu mężczyźnie życie.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony