Aktualności

NIELEGALNY ALKOHOL ZABEZPIECZONY PRZEZ OSTROŁĘCKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 16.02.2021

Sprawne działania policjantów z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pozwoliły na zlikwidowanie punktu nielegalnego wytwarzania alkoholu. Mundurowi zabezpieczyli kilkaset litrów tzw. zacieru oraz kilkadziesiąt litrów gotowego wyrobu. Zabezpieczono także sprzęt służący do jego produkcji. Do sprawy zatrzymano mieszkankę naszego powiatu.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkanka naszego powiatu  może sprzedawać alkohol nie posiadający  polskich znaków skarbowych akcyzy.

Czynności prowadzone przez ,,operacyjnych” dzięki którym zabezpieczono kontrabandę miały miejsce wczoraj rano.

W wyniku przeszukania wytypowanej posesji w budynkach gospodarczych ujawniono urządzenia służące do produkcji nielegalnego alkoholu. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwie beczki wypełnione w całości tzw. zacierem, czyli półproduktem o łącznej ilości bliski 200 litrów. Zabezpieczono także w plastikowych butelkach 33 gotowego wyrobu.

Kobieta usłyszała już zarzut z Ustawy o Wyrobie Alkoholu Etylowego oraz Wytwarzaniu Wyrobów Tytoniowych do którego się przyznała.

Za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zwróćmy uwagę na stan, który jest widoczny na załączonych zdjęciach zarówno urządzeń, jak i pojemników do przechowywania nielegalnych ,,wyrobów” pod względem sanitarnym.

Pamiętajmy również, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym  narażamy się na negatywne skutki zdrowotne, a nawet jak pokazało wiele przypadków utratę życia.

 podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony