Aktualności

Rower odzyskany po godzinie od zgłoszenia kradzieży

Data publikacji 20.03.2017

Ukradli rower – zostali zatrzymani przez ostrołęckich ,, kryminalnych”, a odzyskany rower wrócił do właścicielki.

Zgłoszenie o kradzieży jednośladu policjanci otrzymali od mieszkanki  naszego miasta w piatek około godziny 18:50. Kobieta oświadczyła, że około pół godziny temu zostawiła swój rower na stojaku na rowery  przed klatką jednego z bloków na terenie Ostrołęki. Wartość strat oszacowała na kwotę 400 złotych.

W sprawę włączyli się ,,operacyjni” z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy bardzo szybko wytypowali i  zatrzymali podejrzanych o kradzież jednośladu. Mężczyźni zostali zatrzymani wraz z jednośladem na jednej z głównych ulic naszego miasta.

 Na miejsce przybyła także zgłaszająca, która rozpoznała swój rower. Obydwaj mężczyźni to mieszkańcy naszego powiatu w wieku 24 i 35 lat.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw wykroczeń i postępowań administracyjnych.

Apelujemy do właścicieli rowerów o ich właściwe zabezpieczenie. Nigdy nie zostawiajmy nawet na chwilę niezabezpieczonego roweru w miejscach publicznych np. przed sklepem.

Nie zostawiajmy także rowerów na klatkach schodowych (nawet, gdy klatka wyposażona jest w domofon) bez ich właściwego zabezpieczenia. Z pozostawionego roweru zdejmijmy wyposażenie dodatkowe np. licznik, lampki na baterie, pozostawiajmy rower w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu, znakujmy nasz rower w przypadku kradzieży łatwiej będzie go odzyskać.mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony