Aktualności

Policjanci z Ostrołęki dbają o bezpieczeństwo ,,na drodze”

Data publikacji 08.02.2021

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ogromną wagę przykładają do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym celu prowadzą działania skierowane na udaremnianie jazdy kierowcom, którzy wsiedli za tzw. kółko będąc pod wpływem alkoholu. Tylko podczas minionego weekendu zatrzymano….

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego ostrołęccy policjanci każdej doby prowadzą działania, które mają na celu eliminowanie z dróg pijanych kierowców.

Policyjne patrole kontrolują pod tym kątem zarówno główne trasy, jak i również małe miejscowości.

Tylko podczas tego weekendu policjanci zatrzymali 6 kierowców którzy zdecydowali się na jazdę na ,,podwójnym gazie”.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 31 - letni mieszkaniec gminy Baranowo, który w piątek kilka minut przed godziną 20 został zatrzymany przez policjantów z ostrołęckiej drogówki w Kadzidle. Mężczyzna kierował renault mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Zatrzymano mu już prawo jazdy.

Z kolei 39 - letni także mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany w niedzielę na ul. Goworowskiej w Ostrołęce kwadrans przed godzina 2 w nocy. Mężczyzna kierował mercedesem mając w organizmie 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny mężczyzną nie posiadał prawa jazdy, ale posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do końca tego roku.

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony