Aktualności

Zdalna profilaktyka ostrołęckich policjantów z uczniami - rozmowy o bezpieczeństwie

Data publikacji 08.02.2021

Policjanci z Ostrołęki nie zapominają o dzieciach i młodzieży i prowadzą zdalną profilaktykę. Wszystko za sprawą ograniczonych możliwości prowadzenia bezpośrednich spotkań z młodzieżą z powodu epidemii koronawirusa. W miniony piątek policjanci z wydziału prewencji spotkali się online z uczniami SP nr 5 w Ostrołęce.

Policjanci z ostrołęckiej komendy w trosce o bezpieczeństwo uczniów prowadzą cykl zajęć online z uczniami na temat bezpieczeństwa. Nauczyciele w ramach współpracy i lekcji wychowawczych chętnie udostępniają ten czas, aby przypomnieć uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ostatnie tego rodzaju zajęcia odbyły się w miniony piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrołęce.

Podczas zdalnych zajęć profilaktycznych poruszono tematy dotyczące odpowiedzialności nieletnich za zachowanie niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego. Poza tym rozmawiano na temat właściwego zachowania w przypadku kontaktu z obcymi osobami oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze ostrzegli też uczniów przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Spotkanie odbyło się ono z inicjatywy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, pedagoga szkolnego - Pani Agnieszki Kornagi-Bałdygi i Pani Bożeny Plucińskiej.

Dalsze spotkanie tego typu już wkrótce.

 

Powrót na górę strony