Aktualności

Na widok policjantów zatrzymał auto i próbował uciekać - znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Niebezpieczny kierowca szybko został zatrzymany

Data publikacji 01.02.2021

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu makowskiego, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie poruszał się audi po drodze publicznej, po zatrzymaniu auta podjął próbę ucieczki pieszo na jedną z posesji. Nie zdążył, szybko został zatrzymany przez dzielnicowych z gminy Olszewo - Borki. Ponadto mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż te zostało mu zatrzymane właśnie w wyniku jazdy po alkoholu. Niebawem 44 - latek odpowie on za swoje postępowanie przed sądem.

Niestety w dalszym ciągu ostrołęccy funkcjonariusze zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają ,,za kółko” po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Zwracamy się z apelem, aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę.

Jednocześnie informujemy, że dla takich osób nie będzie żądnej taryfy ulgowej. Musimy pamiętać, że beztroska w tym zakresie może kosztować czyjeś życie.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo każdej doby ostrołęccy policjanci kontrolują zarówno główne trasy, jak i małe miejscowości.

Wczoraj popołudniu patrol składający się z dzielnicowych z terenu Olszewo - Borki w miejscowości Żebry Sławki zauważył audi, którego styl jazdy wskazywał, że jego kierowca może się znajdować pod wpływem alkoholu. Jednak kierowca audi na widok policjantów zatrzymał pojazd i próbował uciec na jedną z okolicznych posesji. Mundurowi przeszkodzili mu w tym zatrzymując go kilkadziesiąt metrów od posesji. Kierowcą okazał się 42 - letni mieszkaniec powiatu makowskiego, od mężczyzny było czuć alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Sprawdzenie kierowcy w policyjnej bazie danych wykazało, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiada prawa jazdy. Dokument został mu zatrzymany właśnie za jazdę po spożyciu alkoholu. W pojeździe podróżowało także dwóch pasażerów, którzy również znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Niebawem bezmyślnego 42 - latka czekają surowe konsekwencje prawne i finansowe.

Tylko podczas winionego weekendu policjanci z Ostrołęki udaremnili jazdę 3 kierowcom, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony