Aktualności

Oszukany przy zakupie monet kolekcjonerskich - uważajmy na internetowe zakupy

Data publikacji 27.01.2021

6300 złotych stracił mieszkaniec naszego miasta, który poprzez popularny portal aukcyjny postanowił kupić kolekcjonerskie monety. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy internetowych zakupach. Pamiętajmy, że cena znacząco odbiegająca od wartości rynkowej danego towaru powinna wzbudzić naszą czujność.

W miniony poniedziałek do dyżurnego ostrołęckich policjantów zgłosił się 63 - letni ostrołęczanin i poinformował o oszustwie podczas internetowych zakupów.

Mężczyzna powiedział, że na 16 stycznia bieżącego roku na jednym z popularnych portali aukcyjnych zainteresował się ogłoszeniem sprzedaży monety kolekcjonerskiej za kwotę 12 tysięcy złotych. Po pewnym czasie zgłaszający odnotował, że ktoś tą monetę już kupił. W związku z tym napisał do sprzedającego zapytanie jaką kwotę uzyskał ze sprzedaży.

Osoba sprzedająca odpowiedziała, że sprzedał ją za 13 tysięcy złotych, ale ma kolegę, który posiada taką samą monetę za kwotę prawie dwukrotnie niższą. Ostrołęczanin po obejrzeniu zdjęć monety i rozmowie z osobą sprzedającą na temat numizmatyki postanowił ją kupić.

W związku z tym 63 - latek przelał na konto wskazane przez sprzedającego 6500 złotych. Niestety po dokonaniu przelewu kontakt z osobą sprzedającą się ,,urwał” i do chwili obecnej mieszkaniec naszego miasta nie otrzymał zamówionego towaru.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością i korupcją.

Bądźmy ostrożni podczas internetowych zakupów. Cena, która znacząco odbiega od wartości rynkowej powinna wzbudzić naszą czujność.

W dalszym ciągu najbezpieczniejszą formą zapłaty będzie ta ,,za pobraniem”.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony