Aktualności

Kradzież rozbójnicza – podejrzany o jej popełnienie nastolatek nie uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 17.03.2017

Dzięki sprawnym wspólnym działaniom policjantów z wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo – śledczego ostrołęckiej komendy nastolatek podejrzany o popełnienie kradzieży rozbójniczej na 14 – letnim mieszkańcu naszego miasta odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Zdarzenie miało swój początek w ubiegłą środę. Wtedy to dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony, że w rejonie jednego z placu zabaw na terenie naszego miasta jej 14 – letniemu synowi inny nastolatek ukradł przenośny głośnik. Kiedy jej syn chciał go odzyskać został uderzony prze 16 – latka pięścią w głowę. Wartość skradzionego przedmiotu została oszacowana na kwotę około 120 złotych.

Od razu po otrzymaniu zgłoszenia w ustalenie sprawcy tego zdarzenia włączyli się policjanci dwóch wydziałów ostrołęckiej komendy: kryminalnego oraz dochodzeniowo – śledczego. Ponadto do działań zaangażowano funkcjonariuszy ze specjalnego zespołu do spraw nieletnich, którzy wspólnie z innymi policjantami ustalali wszystkie okoliczności tego zdarzanie i typowali jego sprawcę.

Wczoraj ich wytężona praca przyniosła oczekiwane efekty. W godzinach popołudniowych nastolatek podejrzany o popełnienie tego zdarzenia został zatrzymany, okazał się nim również mieszkaniec naszego miasta.  16 – latek wstępnie przyznał się do popełnienia tego czynu i po wykonanych czynnościach został zwolniony.

Niebawem odpowie on za swoje postępowanie przed Sądem Rodzinnym.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony