Aktualności

Podsumowanie wczorajszych działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 25.01.2021

Ostrołęccy policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. Działania odbywały się na terenie całego kraju.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pieszy - kierujący. Podczas prowadzonych działań niestety nie brakowało zarówno kierujących jak i pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów.

 

Podczas prowadzonych działań odnotowano 7 kierujących naruszających przepisy dotyczące bezpieczeństwa pieszych ( niestosowanie się do sygnalizatora). Ponadto ujawniono 3 kierowców, którzy zaparkowali swoje pojazdy w rejonie przejść dla pieszych.

Odnotowano także podczas jeden przypadek braku prawidłowego oświetlenia rowerów, które szczególnie w takich warunkach jakie mamy obecnie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.

Apelujemy o wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to, czy poruszamy się pieszo, rowerem, czy też autem.

Dojeżdżając do przejść dla pieszych zmniejszmy prędkość, natomiast do pieszych zwracamy się z apelem o noszenie nawet w obszarze zabudowanym elementów odblaskowych oraz dokładne upewnienie się nawet na oznakowanych przejściach, czy takie przejście odbędzie się w sposób bezpieczny.

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony