Aktualności

Pijany kierowca podawał się za swojego brata - policjanci szybko ustalili jegoprawdziwą tożsamość

Data publikacji 20.01.2021

Kierowca zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego nie dość, że znajdował się pod wpływem alkoholu, to próbował uniknąć odpowiedzialności podając się za swojego brata. Policjanci nie dali się zwieść i ustalili prawdziwe dane mężczyzny. Niebawem odpowie on za swoje nieodpowiedzialne postępowanie przed sądem.

Czujnością wykazali się policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, którzy wczoraj w Ostrołęce na ul. Targowej tuż przed północą zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Od mężczyzny było czuć alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie pół promila alkoholu.

W trakcie kontroli mężczyzna cały czas twierdził, że nie posiada żadnego dokumentu tożsamości i pomimo konsekwencji prawnych przekazanych przez funkcjonariuszy dotyczących podania fałszywych danych osobowych podał się za 31 - letniego ostrołęczanina.

Jednak policjanci nie dali wiary jego zapewnieniom i postanowili sprawdzić pojazd pod kątem znajdowania się w nim dokumentów.

Już po kilku sekundach okazało się, że decyzja policjantów była słuszna. Na tzw. podsufitce znaleziono blankiet prawa jazdy z danymi mężczyzny o 9 lat starszego. Wtedy mężczyzna przyznał się, że próbował oszukać policjantów podając fałszywe dane. Dodał, że na początku chcąc uniknąć konsekwencji jazdy pod wpływem alkoholu podał dane swojego brata, który aktualnie przebywa za granicą.

Policjanci potwierdzili te informację w policyjnych systemach informatycznych. Niebawem mężczyzna będzie odpowiadał za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony