Aktualności

POLICJANCI Z OSTROŁĘKI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO ,, NA DRODZE”

Data publikacji 18.01.2021

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce cały czas prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego niebezpiecznych kierowców. Tylko podczas minionego weekendu udaremnili oni jazdę czterem kierowcom, którzy wsiedli za ,,kierownicę” będąc w stanie nietrzeźwości, bądź pomimo braku uprawnień do kierowania. Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo tego rodzaju działania będą kontynuowane. Prosimy o rozsądek i odpowiedzialność w tym zakresie.

Kierowanie pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków jest ogromnym zagrożeniem ,,na drodze” bez względu tak naprawdę jakim pojazdem się poruszamy.

Dlatego ostrołęccy policjanci chcąc wyeliminować tego rodzaju zjawisko codziennie podczas swojej służby prowadzą ukierunkowane w tym celu działania zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu. Każdego dnia patrole ostrołęckiej ,,drogówki” wyjeżdżają także na teren  małych miejscowości, aby przeciwdziałać takiemu zagrożeniu.

Niestety podczas tego typu działań  zatrzymują pijanych kierowców. Skrajną nieodpowiedzialnością należy nazwać sytuację, kiedy to osoby wsiadają za tzw. kółko niejednokrotnie mając dwa, trzy, bądź nawet cztery promile alkoholu.

Podczas minionego weekendu mundurowi udaremnili jazdę kierowcom, którzy zdecydowali się na tak nierozsądne zachowanie, jakim bez wątpienia jest jazda pod wpływem alkoholu, bądź pomimo braku uprawnień do kierowania.

Pierwszy nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany w sobotę kilkanaście minut po godzinie 16, alkomat wykazał w organizmie 54 - letniego mieszkańca Olsztyna ponad 2 promile alkoholu.

Kolejny kierowca, który zdecydował się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu to 57 - letni mieszkaniec naszego powiatu. W jego przypadku urządzenie pokazało wynik powyżej 2,5 promila. Obydwóm kierowcom policjanci udaremnili dalszą jazdę i zatrzymali im prawa jazdy.

Oprócz tego funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy także nie powinni poruszać się za tzw. kółkiem, ponieważ orzeczone sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto jeden z nich 51 - letni mieszkaniec powiatu siemiatyckiego posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotni.

Niebawem nieodpowiedzialni mężczyźni będą odpowiadać za swoje nierozważne zachowanie przed sądem.

Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu, to jedna z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć. Bądźmy odpowiedzialni i szanujmy zdobyte niejednokrotnie z ogromnym trudem nasze prawo jazdy.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony