Aktualności

Podejrzani o pobicie zatrzymani przez ostrołęckich policjantów chwilę po zdarzeniu

Data publikacji 18.01.2021

Sprawne działania policjantów z wydziału patrolowego pozwoliły na zatrzymanie już kilka minut po zdarzeniu trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie ostrołęczanina. Pokrzywdzony trafił do szpitala, natomiast mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli już zarzuty dotyczące pobicia. Przestępstwo te zgodnie z kodeksem karnym jest zagrożone karą do lat 3 pozbawienia wolności.

W sobotę około godziny 3:30 w nocy dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał informację dotyczącą pobicia. Zgłaszający interwencję 44-letni mieszkaniec Ostrołęki poinformował, że na ul. F. Nila został pobity przez grupę mężczyzn, którzy oddalili się z miejsca. Już po chwili pod wskazanym adresem byli policjanci, którzy po ustaleniu rysopisów rozpoczęli poszukiwania sprawców tego zdarzenia. Mundurowi w zaledwie kilka minut zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 23 do 25 lat podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa.

Pokrzywdzony został zabrany do szpitala, natomiast mężczyzn przewieziono do komendy i osadzono ich w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Dobra praca procesowa zarówno policjantów, jak i prokuratorów umożliwiła zebranie w sprawie materiału w dowodowego, który pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów dotyczących pobicia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Dalsze postępowanie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo śledczego.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony