Aktualności

Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa - audycja radiowa ostrołęckich policjantów

Data publikacji 15.01.2021

Z uwagi na przypadający dziś ,, Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa ” ostrołęccy policjanci w lokalnej rozgłośni radiowej zachęcali do korzystania z aplikacji KMZB, która umożliwia każdemu z nas dodanie zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zagrożeń. Po weryfikacji zagrożenia i jego potwierdzeniu we wskazane miejsce dyslokowana jest zwiększona liczba patroli policyjnych, których działanie doprowadzić ma do wyeliminowania występującego procederu.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Jest to narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Dziś w siedzibie Radia OKO z uwagi na obchodzony ,,Dzień z KMZB” ostrołęccy policjanci uczestniczyli w audycji podczas której omówili zagadnienia związane z korzystaniem pomocnej aplikacji, jaką bez wątpienia jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi przedstawili funkcjonowanie ,,mapy” oraz krok po kroku pokazali w jaki sposób dodawać zgłoszenia. Następnie przybliżona została ilość zgłoszeń na terenie naszego miasta i powiatu, a także poszczególne ich kategorie.

Od początku funkcjonowania KMZB, czyli od blisko czterech lat odnotowano prawie 4 tysiące zgłoszeń, tylko w tym roku dodano ich 992. Najwięcej z nich dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowego parkowania. W ramach ,,dnia z KMZB” ostrołęccy dzielnicowi umieścili w urzędach i spółdzielniach mieszkaniowych plakaty, które zachęcają i pokazują jak korzystać z aplikacji. My jako policjanci chcemy być tam, gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni naszym mieszkańcom, a ta aplikacja właśnie w tym pomaga. Należy dodać, że jeżeli naniesione zgłoszenie się potwierdzi, to we wskazane miejsce kierowana jest zwiększona ilość policyjnych patroli.

Pod koniec audycji poruszono także tematy dotyczące zagrożeń wychłodzenia organizmu na jakie narażone mogą być, m.in. osoby bezdomne oraz najczęściej stosowanych oszustw. Mówimy tu zarówno o metodzie na tzw. wnuczka, jak i policjanta.

Wspomniano także o kalendarzu charytatywnym, jaki ostrołęcka policja przygotowała dla mieszkańców. Dochód z jego dystrybucji zostanie przeznaczony na wsparcie rodzin koleżanek i kolegów – policjantek i policjantów - pełniących służbę w naszej komendzie i mających na wychowaniu dzieci niepełnosprawne bądź przewlekle chore. W kalendarzu znajdziemy mnóstwo atrakcyjnych zdjęć, które będą pokazywały pracę policjantów w poszczególnych komórkach organizacyjnych naszej komendy oraz ich dzieci, są tam zdjęcia wykonane, m.in. na policyjnej strzelnicy, znajdziemy tam też zdjęcia z policyjną maskotką komisarzem Kurpikiem oraz policyjnymi czworonogami. Jest także możliwość dostarczenia kalendarza w formie wysyłkowej.

Zamówienia na kalendarz charytatywny można składać telefonicznie pod numerem telefonu 47 704 14 89, bądź też mailowo pod adresem: nieletni.kmpostroleka@ra.policja.gov.pl

Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony