Aktualności

Kradzież, której nie było

Data publikacji 12.01.2021

Zanim poinformujemy o kradzieży pojazdu sprawdźmy najpierw dokładnie, gdzie ,,poprzedniego wieczoru” pozostawiliśmy nasz pojazd. Takie działanie zaoszczędzi zapewne stresu samym osobom zgłaszającym i nie wywoła niepotrzebnych działań funkcjonariuszy.

Do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosił się 64 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego i powiadomił o kradzieży pojazdu o wartości około 10 tysięcy złotych. Mężczyzna poinformował, że 2 stycznia bieżącego roku pozostawił swój pojazd w Ostrołęce na parkingu przy ul. Kilińskiego. Sześć dni później mężczyzna stwierdził brak auta w tym miejscu. W sprawę włączyli się policjanci z ostrołęckiej jednostki.

W trakcie czynności poszukiwawczych zgłaszający poinformował policjantów, że znalazł swój pojazd. Auto po prostu było zaparkowane w innym miejscu.

W takich sytuacjach zachowajmy spokój i pomyślmy, gdzie zaparkowaliśmy poprzedniego dnia nasz pojazd, albo, czy np. nie udostępniliśmy go członkowi naszej rodziny, ponieważ i tego rodzaju zdarzenia miały miejsce na naszym terenie.

Takie działanie z pewnością zaoszczędzi niepotrzebnego stresu samym osobom zgłaszającym i nie wywoła niepotrzebnych działań funkcjonariuszy.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony