Aktualności

Bezpieczniej na drogach dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 15.03.2017

Już ponad pół tysiąca zgłoszeń zostało dodanych na terenie podległym ostrołęckiej komendzie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Większość z nich dotyczy przekroczenia dozwolonej prędkości. Dziękujemy Państwu za otrzymywane sygnały.

Ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która  od  20 września ubiegłego roku funkcjonuje na terenie naszego miasta i powiatu.

Nowe narzędzie umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Żeby zgłosić zagrożenie wystarczy mieć komputer lub telefon komórkowy z dostępem do Internetu.

Chcąc dodać nowe zgłoszenie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", lub wejść na stronę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, bądź innej wybranej jednostki policji i kliknąć jej nazwę, po czym automatycznie będziemy na nią przekierowani. Obsługa mapy jest bardzo prosta.

Za jej pośrednictwem do chwili obecnej  otrzymaliśmy od Państwa 508 zgłoszeń dotyczących różnych zagrożeń, większość  z nich okazała się zgłoszeniami potwierdzonymi.

Najwięcej sygnałów napływających od naszych mieszkańców dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym, takich zgłoszeń informujących głównie o przekraczaniu dozwolonej prędkości otrzymaliśmy 196.

 We wskazane miejsca kierowani są funkcjonariusze z ostrołęckiej ,,drogówki”, którzy sprawdzają dane zgłoszenie. Do tego wykorzystują, m.in. laserowe mierniki  prędkości oraz nieoznakowany szybki radiowóz wyposażony w wideorejestrator.

Drugim najczęściej dodawanym zgłoszeniem jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Tego rodzaju sygnałów od mieszkańców zanotowaliśmy 170.

34 sygnały napłynęły od mieszkańców bloków i dotyczyły miejsc grupowania się młodzieży.

Jeśli chodzi o teren naszego powiatu, to najwięcej zgłoszeń zostało dodanych z terenu gmin: Rzekuń (73), Olszewo – Borki (46),  Lelis (42) oraz Goworowo (32).

Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów i w przypadku jego potwierdzenia we wskazane miejsce kierowana jest zwiększona liczba funkcjonariuszy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

 

Powrót na górę strony