Aktualności

Policyjne podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 28.12.2020

Podczas świąt ostrołęccy policjanci prowadzili wzmożone działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa podczas świątecznego weekendu w ramach których na terenie naszego miasta i powiatu była obecna zwiększona liczba policyjnych patroli. Jednak pomimo tego mundurowi mieli bardzo dużo pracy.

W ramach prowadzonych działań zwiększona liczba funkcjonariuszy była obecna zarówno na naszych drogach, jak i osiedlach mieszkaniowych.

Kilkudziesięciu policjantów każdego dnia dbało o to, aby Święta Bożego Narodzenia były bezpieczne. Tak jak i w latach poprzednich ostrołęccy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, jak i ich domów. W celu zabezpieczenia mienia naszych mieszkańców policjanci, także ci po cywilnemu patrolowali teren blokowisk i osiedli mieszkaniowych.

W tym czasie nie odnotowano poważnych przestępstw o charakterze kryminalnym, Niestety na terenie miasta doszło do wypadku śmiertelnego. Oprócz tego zdarzenia nie odnotowano poważnych wypadków, ani też kolizji drogowych. Udaremniono jazdę 2 osobom, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Natomiast bardzo dużo pracy funkcjonariusze mieli w związku z licznymi interwencjami domowymi wobec mieszkańców zarówno Ostrołęki, jak i powiatu. Dotyczyły one najczęściej kłótni pomiędzy członkami swoich rodzin, bądź konfliktów małżeńskich. Niestety prawie każdej tego typu interwencji towarzyszył alkohol. W jednym przypadku policjanci skorzystali z nowej procedury dotyczącej przemocy domowej według której mają uprawnienia do wydania nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Nakaz lub zakaz mogą być wydane podczas interwencji podjętej przez funkcjonariuszy albo w związku z powzięciem informacji o stosowaniu przemocy w rodzinie. Przypominamy nowe uprawnienia, m.in. policjantów weszły w życie z dniem 30 listopada 2020 roku.

Ponadto jedna osoba została doprowadzona do wytrzeźwienia do ostrołęckiej jednostki policji, ponieważ spała na drodze krajowej tym samym stwarzała zagrożenie dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.  

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

 

Powrót na górę strony