Aktualności

„B&N” na terenie powiatu ostrołęckiego – rozmawiano o bezpieczeństwie w szkołach i przedszkolach, w ramach prowadzonych działań przekazano najmłodszym kilkaset elementów odblaskowych

Data publikacji 14.03.2017

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z dzielnicowymi z Ostrołęckich rewirów oraz Posterunków Policji w ramach programu profilaktycznego pod nazwą „B&N”- czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony kontynuują działania ukierunkowane na szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

W tym zakresie współpracują, m.in. ze Starostwem Powiatowym w Ostrołęce, które przekazało 350 elementów odblaskowych dla dzieci uczestniczących w spotkania profilaktycznych.

 Takie spotkania policjanci przeprowadzili w ubiegłym tygodniu,  m.in. w szkołach w miejscowości Chudek, Wach, Siarcza Łąka oraz w Ostrołęckich szkołach podstawowych nr 10, nr 6 oraz w Przedszkolu Miejskim nr 5.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego powiatu policjanci przekazali dzieciom około 200 elementów odblaskowych.

Zdajemy sobie, że wręczając szczególnie osobie młodej ważna jest świadomość. Świadomość, że noszenie tego rodzaju elementów może uratować nam zdrowie, a nawet życie.

Dlatego też funkcjonariusze ostrołęckiej komendy zanim wręczyli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego odblaski przeprowadzili z nimi pogadanki, gdzie na konkretnych przykładach wskazali jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe w postaci opasek i kamizelek odblaskowych.

Ponadto podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze, zwrócili uwagę aby nie ufały bezgranicznie osobom których nie znają a także zaprezentowali jak zachowywać się w momencie gdy zaatakuje pies.

Najmłodsi mieli także okazję zobaczyć radiowóz, a także zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu ostrołęckich policjantów.

Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach programu profilaktycznego "B&N" czyli "B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony" realizowanego na obszarze Komendy Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony