Aktualności

Policjanci z Ostrołęki, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPEED po raz kolejny byli w odpowiednim miejscu i czasie

Data publikacji 21.12.2020

Półtora promila alkoholu w organizmie nie przeszkodziło kierowcy mercedesa w tym, aby prawie dwukrotnie przekroczyć dozwoloną prędkość. Na szczęście w pobliżu byli policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED. Mundurowi zakończyli niebezpieczną jazdę kierowcy mercedesa i niebawem obywatel Ukrainy będzie musiał odpowiedzieć za swoje postępowanie przed sądem.

Zwalczanie tzw. piractwa drogowego jest niezwykle istotne, bo to właśnie prędkość jest od wielu lat jest jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków drogowych. Policyjna grupa „Speed" eliminuje tych uczestników ruchu drogowego, którzy rażąco naruszają przepisy.

Wczoraj wieczorem policjanci z Ostrołęki, wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED na terenie gm. Olszewo - Borki zauważyli szybko jadącego mercedesa. Pojazd w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością ponad dwukrotnie większą niż ta dozwolona. Na ograniczeniu do 50, jechał 97 km/h.

Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę zatrzymując pojazd do kontroli. Po otwarciu drzwi stało się jasne dla policjantów, że kierowca ma nie tylko problemy z ,,prędkością”. Czuć było od niego silną woń alkoholu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna posiada w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu już prawo jazdy.

Kierowcą okazał się 29 - letni obywatel Ukrainy, został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Niebawem bezmyślnego kierowcę czekają surowe konsekwencję karne i finansowe.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym jazda pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest PRZESTEPSTWEM zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony