Aktualności

Kolejne uratowane życie przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 08.12.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pod raz kolejny udowodnili swoją skuteczność. Tym razem mowa o sierż. Tomaszu Krajza oraz st. post. Krzysztofie Skowrońskim, którzy na co dzień pełnią służbę w wydziale patrolowym. Kiedy dotarła do nich informacja w środku nocy o mężczyźnie, którego życie było zagrożone policjanci natychmiast przystąpili do działania. Dzięki ich błyskawicznej reakcji młody mężczyzna szybko został odnaleziony w lesie i po udzieleniu mu wstępnej pomocy przekazany załodze karetki pogotowia.

Na policjantów z Ostrołęki zawsze można liczyć. W wielu przypadkach funkcjonariusze, aby nieść pomoc osobom pilnie potrzebującym np. podczas poszukiwań zaginionych osób pozostają w służbie po godzinach swojej służby.

Wczoraj ich skuteczność została wystawiona na kolejną próbę, kiedy to kilkanaście minut po godzinie 2 w nocy do dyżurnego ostrołęckich policjantów zadzwoniła roztrzęsiona młoda kobieta informując o zaginięciu 23-latka.

Z okoliczności przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że jest pilna potrzeba, aby szybko go odnaleźć, ponieważ jego życie jest realnie zagrożone, mężczyzna miał udać się do pobliskiego lasu.

Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą, komunikat wraz z rysopisem został przekazany wszystkim patrolom, które rozpoczęły poszukiwania zaginionego mężczyzny.

Dzięki szybkim działaniom policjantów po niespełna 20 minutach od rozpoczęcia akcji poszukiwawczej 23-latek został odnaleziony przez policjantów z ostrołęckiego wydziału patrolowego w składzie sierż. Tomasz Krajza oraz st. post. Krzysztof Skowroński. Mundurowi udzielili odnalezionemu niezbędnej pomocy. Następnie w trosce o jego bezpieczeństwo został on przewieziony do szpitala.

Autor: podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony