Aktualności

Dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość - zatrzymali ich policjanci z mazowieckiej grupy ,,SPEED’’

Data publikacji 09.11.2020

Ostrołęccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy „SPEED” kontynuują działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tylko podczas minionego weekendu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego lexusem i audi, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie. ,,Szybcy” kierowcy już stracili prawa jazdy i zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Do ich kont kierowcy zostało dodanych też po 10 punktów karnych. W trosce o bezpieczeństwo apelujemy o rozsądek i wyobraźnie na drodze. Pamiętajmy, że to nie policjant czy fotoradar powinien być wyznacznikiem tego, z jaką prędkością poruszamy się na drodze, lecz znaki i przepisy, do których mamy obowiązek się stosować.

 

Niestety w dalszym ciągu wielu kierowców nie jest świadomych tego, że łamiąc przepisy powodują ogromnie zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tego rodzaju kierowcy nie wyciągają także żadnych wniosków z tragicznych zdarzeń drogowych, które miały miejsce, m.in. na terenie naszego miasta i powiatu.

Ostrołęccy policjanci z drogówki, wchodzący w skład grupy „Speed” zdecydowanie studzą zapędy tego rodzaju kierowców zatrzymując im prawa jazdy.

Tylko podczas minionego weekendu policjanci z mazowieckiej grupy „Speed” zatrzymali dwóch szybkich kierowców.

Pierwszy z kierowców w obszarze zabudowanym w miejscowości Borowce jadąc lexusem przekroczył prędkość o 55 km/ h.

Drugi z kierowców został zatrzymany na ul. Warszawskiej. W tym przypadku kierowca audi także przekroczył prędkość ponad dwukrotnie, na ograniczeniu do 50 jechał 101 km/h.

Za swoją niebezpieczną jazdę obydwaj stracili już prawa jazdy na okres 3 miesięcy, otrzymali również wysokie mandaty karne, a do ich kont kierowcy dodano po 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nasza brawura, zwykłe zagapienie, czy też ryzykowne zachowania mogą przyczynić się do dramatu wielu osób. Dlatego prosimy o zdjęcie ,,nogi z gazu” i przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Pamiętajmy, że to nie policjant czy fotoradar powinien być wyznacznikiem tego, z jaką prędkością poruszamy się na drodze, lecz znaki i przepisy, do których mamy obowiązek się stosować.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

  

Powrót na górę strony