Aktualności

Mazowiecka grupa ,,SPEED” nie ustaje w zwalczaniu niebezpiecznych kierowców

Data publikacji 03.11.2020

Policjanci z Ostrołęki, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy ,,SPEED” kontynuują działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tylko wczoraj udaremnili oni jazdę trzem niebezpiecznym kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. ,,Szybkim” kierowcom zatrzymano już prawa jazdy. Ponadto ukarani oni zostali wysokimi mandatami, a do ich konta kierowcy dopisano po 10 punktów karnych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg ostrołęcka policja apeluje o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy na niej ma prawo czuć się bezpiecznie.

Dla policjantów zmniejszenie liczby wypadków drogowych stanowi priorytet. Stąd liczne działania w tym zakresie podejmowane każdego dnia przez funkcjonariuszy, m.in. z wydziału ruchu drogowego, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy ,,SPEED”.

Niestety, jak pokazuje chociażby wczorajszy dzień dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy ,,za nic’’ mają obowiązujące limity prędkości, a co za tym idzie także bezpieczeństwo swoje, jak i innych osób.

Zadaniem policjantów z mazowieckiej grupy ,,SPEED” jest poskromienie tego rodzaju niebezpiecznych kierowców, m.in. poprzez zatrzymywanie im praw jazdy.  

Wczoraj rano policjanci z tego wydziału w Załuzie ( powiat makowski) zauważyli szybko jadącego bmw, który poruszał się w obszarze zabudowanym. Pomiar prędkości wskazał, że przy ograniczeniu do 50km/h jego kierowca poruszał się aż o 62 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Drugi przykład niebezpiecznej jazdy  miał miejsce kilkanaście minut później. W tej samej miejscowości ostrołęccy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty, który na ograniczeniu do 50 poruszał się w obszarze zabudowanym 103 km/h.

Ostatni z niebezpiecznych kierowców jechał vw, w tym przypadku również przekroczył prędkość ponad dwukrotnie, na ograniczeniu do 50 poruszał się aż 106 km/

Tak niebezpieczna jazda musiała spotkać się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy.  Za rażące przekroczenie prędkości kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy, otrzymali oni też wysokie mandaty karne, a do ich kont kierowców zostało dopisane po 10 punktów karnych.

Prosimy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości oraz o ,,szanowanie’’ często zdobytego z ogromnym trudem prawa jazdy.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony