Aktualności

Policjanci z Ostrołęki eliminują z dróg niebezpiecznych kierowców - po raz kolejny zachęcamy do obejrzenia filmu ostrołęckich policjantów ,,Wyjątkowo spokojny dzień"

Data publikacji 02.11.2020

Jazda pod działaniem alkoholu jest przejawem ogromnej nieodpowiedzialności i nie liczenia się z życiem swoim oraz innych niewinnych osób. Niestety w dalszym ciągu na naszym terenie nie brakuje tego rodzaju bezmyślnych kierowców. Policjanci z ostrołęckiej komendy są zdeterminowani na eliminowanie z dróg takich niebezpiecznych kierowców. Przykładem tego może być chociażby miniony weekend. Zachęcamy do obejrzenia filmu ostrołęckich policjantów ,,Wyjątkowo spokojny dzień", który pokazuje dramatyczne konsekwencje, jakie może spowodować pijany kierowca zarówno dla samego siebie, jak i innych zupełnie niewinnych osób!

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Tylko w ciągu minionego weekendu policjanci z Ostrołęki udaremnili jazdę 6 bezmyślnym kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za tzw. kółko będąc pod wpływem alkoholu.

Najmłodszy z zatrzymanych pijanych kierowców to 19 - letnia mieszkanka naszego powiatu, która dziś o godzinie 2 w nocy jechała w Myszyńcu seatem, miała w orgaznizmie 0,7 promila alkoholu. W związku z powyższym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Natomiast niechlubnym rekordzistą weekendu okazał się 25 - letni  mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który będąc w stanie nietrzeźwości poruszał się audi także po terenie Myszyńca. Bezmyślny mężczyzna ,,wydmuchał" w policyjny alkomat prawie 2,5 promila alkoholu.

Za powyższe przestępstwo policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. W tym przypadku kierowca posiadał uprawnienia do kierowania na wszystkie kategorie pojazdów.

Często podczas zatrzymywania  policjanci spotykają się z ,,argumentami" pijanych kierowców, aby nie zatrzymywać im prawa jazdy. Prośba ta jest właśnie motywowana faktem, że są oni zawodowymi kierowcami, a utrata prawa jazdy wiąże się u nich z automatyczną utratą pracy i możliwością utrzymania rodziny.

Dlatego apelujemy do kierowców o odpowiedzialność. Wcześniej powinniśmy przewidywać konsekwencje swojego działania. Przypominamy jednocześnie, że jazda będąc w stanie nietrzeźwości oprócz tego, że jest PRZESTĘPSTWEM, to jest także ogromnym niebezpieczeństwem na drodze i może być dramatem wielu osób.

Zachęcamy do obejrzenia filmu ostrołęckich policjantów ,,Wyjątkowo spokojny dzień", który pokazuje dramatyczne konsekwencje, jakie może spowodować pijany kierowca.

 

Link do filmu „Wyjątkowo spokojny dzień”, już jest dostępny na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pod adresem:

Film ,,Wyjątkowo spokojny dzień" - link

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony