Aktualności

Zatrzymani ze znaczną ilością narkotyków - kolejne działania ostrołęckich policjantów skierowane przeciwko dilerom

Data publikacji 30.10.2020

Dzięki sprawnym działaniom ostrołęckich policjantów blisko tysiąc porcji handlowych narkotyków w postaci amfetaminy nie trafi do sprzedaży. Do sprawy zatrzymanych zostało pięć osób, które już usłyszały zarzuty dotyczące, m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz wprowadzania do obrotu. Na wniosek prokuratury, sąd wobec czterech osób zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podczas akcji zabezpieczono też małe wagi elektroniczne, który mogły służyć do porcjowania narkotyków. Bardzo dobre efekty tych działań były możliwe także dzięki ścisłej współpracy z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce.

W minionym tygodniu zostały przeprowadzone zakrojone na dużą skale działania ostrołęckich policjantów skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. W akcji wzięli udział policjanci z trzech ostrołęckich wydziałów: kryminalnego, patrolowego oraz dochodzeniowo - śledczego.

Według ustaleń policjantów osoby z terenu naszego miasta miały posiadać i wprowadzać do obrotu znaczne ilości amfetaminy. Kolejne działania ostrołęckich policjantów potwierdziły tylko informacje policjantów,  ustalono także kolejne osoby zamieszane w ten proceder.

Policyjna akcja miała swój początek w minioną niedzielę. W jej trakcie łącznie zostało zabezpieczonych prawie tysiąc porcji handlowych narkotyków w postaci amfetaminy, dodatkowo zabezpieczono marihuanę oraz krzaki konopi indyjskich. Narkotyki znajdowały się, m.in. na terenie kliku posesji na terenie naszego miasta i powiatu.

Do sprawy zatrzymano 4 mężczyzn z terenu naszego miasta i powiatu, jeden z nich pochodzi z powiatu zambrowskiego oraz młodą mieszkankę Ostrołęki. Podczas przeszukań zabezpieczone zostały także małe wagi elektroniczne mogące służyć do porcjowania narkotyków.

Dzięki dobrej pracy procesowej ostrołęckich policjantów i prokuratorów całej ,,piątce” zostały przedstawione zarzuty dotyczące, m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz wprowadzania do obrotu.

Na wniosek prokuratury, sąd wobec czterech mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

To kolejna akcja ostrołęckich policjantów, dzięki której prawie 1000 porcji narkotyków nie trafi do sprzedaży.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony