Aktualności

Kolejni pijany kierowca wyeliminowany z ruchu dzięki czujności ostrołęckich policjantów

Data publikacji 28.10.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce udaremnili jazdę kolejnemu bezmyślnemu kierowcy, który zdecydował się na jazdę na ,,podwójnym gazie". Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i w najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem za które grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

Wczoraj popołudniu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali do kontroli w czerwinie vw golfa, którego ,,styl” jazdy wskazywał na to, iż jego kierowca jest pijany.

Kontrola kierowcy, 45 - letniego mieszkańca naszego powiatu potwierdziła tylko te podejrzenia.

Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny prawie 2,7 promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto poza utratą uprawnień do kierowania nieodpowiedzialny mężczyzna będzie niebawem odpowiadał za popełnione przestępstwo przed sądem.

Natomiast dziś w nocy ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę 35 - letniemu kierowcy bmw, który również wsiadł za kierownice pod wpływem alkoholu. W tym przypadku również kierowca swoim postępowaniem pozbawił siebie prawa jazdy.

Jednak to nie wszystko, kolejny kierowca, który nie powinien wsiadać za tzw. kierownicę został zatrzymany wczoraj przez policjantów z Ostrołęki. 36 - letni kierowca mieszkaniec naszego powiatu kierował na ul. Warszawskiej mercedesem  wbrew orzeczonemu sądowemu zakazowi prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych, który został otrzymał za jazdę pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem za które grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony