Aktualności

Mazowiecka grupa ,,SPEED” nie odpuszcza w zwalczaniu niebezpiecznych kierowców

Data publikacji 28.10.2020

Policjanci z Ostrołęki, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy ,,SPEED” nie ustają w działaniach skierowanych na poprawę bezpieczeństwa na ,,drodze”. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin udaremnili oni jazdę dwóm niebezpiecznym kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymano już prawa jazdy. Ponadto ukarani oni zostali wysokimi mandatami, a do ich konta kierowcy dopisano po 10 punktów karnych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg ostrołęcka policja apeluje o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy na niej ma prawo czuć się bezpiecznie.

Dla policjantów zmniejszenie liczby wypadków drogowych stanowi priorytet. Stąd liczne działania w tym zakresie podejmowane każdego dnia przez funkcjonariuszy, m.in. z wydziału ruchu drogowego, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy ,,SPEED”.

Wczoraj popołudniu policjanci z tego wydziału w miejscowości Sul zauważyli szybko jadącego vw, który poruszał się w obszarze zabudowanym. Pomiar prędkości wskazał, że przy ograniczeniu do 50km/h jego kierowca 57 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego poruszał się aż o 65 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Drugi przykład niebezpiecznej jazdy w wykonaniu młodego mieszkańca Ciechanowa miał miejsce dziś rano. W miejscowości Załuzie ( powiat makowski) ostrołęccy policjanci zatrzymali do kontroli 25 – letniego kierowcę audi, który na ograniczeniu do 50 poruszał się w obszarze zabudowanym 118 km/h.

Tak niebezpieczna jazda kierowców musiała spotkać się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy. Obydwom kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy, otrzymali oni też wysokie mandaty karne, a do ich kont kierowców zostało dopisane po 10 punktów karnych.

Prosimy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości oraz o ,,szanowanie’’ często zdobytego z ogromnym trudem prawa jazdy.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony