Aktualności

Z ostatniej chwili - próba oszustwa Seniora metodą ,,na policjanta” – ostrzeżmy swoich bliskich!

Data publikacji 19.10.2020

Dzisiaj na terenie naszego powiatu około południa doszło do próby oszustwa metodą „na policjanta”. Jedynie dzięki zachowaniu „zimnej krwi” przez osoby rozmawiające z przestępcą, wzmożonej czujności i szybkiemu kontaktowi z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, udało się uniknąć straty znacznej sumy pieniędzy. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zachowajmy szczególną ostrożność i za każdym razem powiadamiajmy policję o otrzymaniu takiego telefonu.

Zdarzenie miało miejsce dziś około południa. Wtedy to do jednego z Seniorów mieszkającego w Dzbeninie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. Fałszywy policjant powiedział Seniorowi, że było na jego konto włamanie hakerskie i potrzebuje on danych do jego konta, aby uchronić jego pieniądze przed ich utratą. Na szczęście Senior zorientował się, że ma do czynienia z oszustem i się rozłączył.

 

Apelujemy aby zawsze w kontaktach z osobami obcymi, także przez telefon, zachować czujność. Pamiętajmy, że funkcjonariusz policji czy też innych służb nigdy i pod żadnym pozorem nie będzie próbował nakłonić nas do przekazania mu naszych pieniędzy w celach związanych z prowadzonym śledztwem czy do działań operacyjnych. Jeśli to robi to znak, że mamy do czynienia z oszustem.

DZWONIĄC NA POLICJE KONIECZNIE DOKŁADNIE ROZŁĄCZMY POPRZEDNIE POŁĄCZENIE, ABY NIE NAWIĄZAC POŁĄCZENIA PONOWNIE Z OSZUSTEM!

 

Prosimy także członków rodzin seniorów, aby uczulili ich podczas ,,niedzielnego obiadu" przed takimi zagrożeniami i wskazali właściwe postępowanie kiedy otrzymają taki telefon.

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony