Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń na terenie naszego miasta i powiatu – wciąż napływają nowe zgłoszenia

Data publikacji 06.03.2017

Ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania nowego narzędzia jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze otrzymali 454 zgłoszenia dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Żeby zgłosić zagrożenie wystarczy komputer lub telefon komórkowy z dostępem do internetu.

Chcąc dodać nowe zgłoszenie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ,, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", lub wejść na stronę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce bądź innej wybranej jednostki policji, gdzie wystarczy kliknąć jej nazwę, po czym automatycznie bedziemy na nią przekierowani.  Osługa mapy jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna.

 

Wszyscy, którzy chcą zgłosić niebezpieczne miejsce albo zdarzenie mogą to zrobić już od 20 września bieżącego roku  za pomocą tej mapy. Wystarczy wejść na stronę internetową policji, wybrać miejscowość, ulicę, kategorię zagrożenia i zgłoszenie zostanie zapisane na policyjnej mapie.

 

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 454 zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Najwięcej odnotowanych sygnałów bo aż 161 dotyczą spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. 

Drugim zagadnieniem pod względem ilości otrzymanych sygnałów przekroczenie dozwolonej prędkości, takich zgłoszeń  napłynęło do nas do chwili obecnej 159.

 

Jeśli chodzi o teren naszego powiatu to najwięcej sygnałów odnotowaliśmy z terenu gminy Rzekuń (66 zgłoszeń), Olszewo – Borki (35 zgłoszeń), Goworowo ( 32 zgłoszenia)oraz Lelis (31 zgłoszeń).

 Widać po otrzymanych zgłoszeniach, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dziękujemy Państwu za wszystkie otrzymane sygnały.


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony