Aktualności

Dzięki profesjonalnym działaniom ostrołęckich policjantów mieszkańcy odzyskali dwa skradzione drogie rowery - podejrzany o ich kradzież został zatrzymany

Data publikacji 15.10.2020

Duże zaangażowanie ostrołęckich ,,kryminalnych” połączone z bardzo dobrą pracą funkcjonariuszy z wydziału dochodzeniowo - śledczego pozwoliło na zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o kradzież rowerów, które został skradzione na terenie naszego miasta. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty kradzieży. Policjanci odzyskali także jednoślady, które po wykonanych czynnościach zostaną zwrócone prawowitym właścicielom. To kolejna akcja ostrołęckich policjantów, dzięki której ,,amatorzy cudzego mienia” nie unikną odpowiedzialności karnej, a mieszkańcy odzyskują swoje mienie.

Na początku tego tygodnia funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zostali powiadomieni o kradzieży rowerów, które według oświadczenia ich właścicieli zostały skradzione na terenie Ostrołęki. Ich łączna wartość została oszacowana na kwotę kilku tysięcy złotych.  

Od razu po otrzymanym zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrołęckiej komendy. Policjanci ustalili szczegóły kradzieży i rozpoczęli działania. Krok po kroku sprawdzali wszystkie informacje, które mogły się przyczynić do zatrzymania sprawcy.

Już pierwsze ustalenia wskazywały na to, że on może pochodzić z terenu naszego miasta. Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość podejrzewanego o tą kradzież i miejsce, gdzie może on przebywać.

Jego zatrzymanie zaplanowano na miniony wtorek na terenie Ostrołęki. Okazał się nim 39 – letni ostrołęczanin. Mężczyzna podczas zatrzymania był kompletnie zaskoczony.

Podczas prowadzenia dalszych czynności policjanci odzyskali skradzione jednoślady. Mężczyzna został przewieziony na komendę, gdzie przedstawiono mu zarzuty kradzieży, do których się przyznał.

Natomiast rowery po wykonanych czynnościach zostaną zwrócone właścicielom.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez policjantów z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Zgodnie z kodeksik karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze raz apelujemy do Państwa o właściwe zabezpieczanie swoich jednośladów.

Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby. Zabezpieczenia należy zapinać nawet kiedy nasz jednoślad pozostawiamy na chwilę np. przed sklepem. Bardzo często przestępcy wykorzystują właśnie takie ,,okazję”.

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony