Aktualności

Podsumowanie działań ,, Bezpieczne Ferie 2017”

Data publikacji 06.03.2017

Minione ferie na terenie Ostrołęki i powiatu zdecydowanie można uznać za bezpieczne. Podczas działań nie odnotowano ani jednego poważnego wypadku drogowego. Policjanci przez cały okres wypoczynku dzieci i młodzieży prowadzili wzmożone działania polegające na zapewnienie im bezpieczeństwa.

Dwutygodniowy zimowy wypoczynek na terenie naszego miasta i powiatu dobiegł końca. Podczas, gdy najmłodsi cieszyli się czasem wolnym, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce  dbali o ich bezpieczeństwo.
Mundurowi prowadzili kontrole miejsc wypoczynku, „dzikich lodowisk”, kontrole punktów sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, gdzie sprawdzano czy alkohol nie jest sprzedawany nieletnim.  Te ostatnie były kontrolowane blisko 600 razy.

Wzmożone działania były także prowadzone pod katem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze z ostrołęckiej ,, drogówki” sprawdzali sposób przewożenia najmłodszych oraz kontrolowali autokary, którymi dzieci i młodzież wybierały się na upragniony wypoczynek. Łącznie skontrolowano 26 autokarów. Na podkreślenie zasługuje fakt, że podczas działań nie odnotowano żadnego poważnego  zdarzenia drogowego.

Oprócz kontroli funkcjonariusze byli tam, gdzie wypoczywała młodzież. Mowa tu o zimowiskach i półzimowiskach, takich spotkań przeprowadzono 29, uczestniczyło w nich kilkaset osób.  Rozmawiano o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz o właściwych zachowanaich w sytuacji zagrożenia.  Wykorzystano także symulator jazdy na motorowerze, który znajduje się na wyposażeniu ostrołęckich policjantów.  

Zamieszczano także wiele informacji medialnych podczas bezpiecznego spędzania ferii, m.in. dotyczących wychłodzenia organizmu, złych warunków pogodowych na drogach, organizacji kuligów oraz zagrożeń związanych z wchodzeniem na zamarzniętej zbiorniki wodne. Dziękujemy mediom za ich umieszczenie na swoich portalach, gazetach oraz rozgłośniach radiowych.

 

mł. asp. Tomasz Żerański'

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony