Aktualności

Zderzenie dwóch pojazdów ciężarowych - policja apeluje o ostrożność

Data publikacji 15.10.2020

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj rano na drodze DW 647. W kolizji brały udział 2 pojazdy ciężarowe, w jej wyniku jeden pojazd zjechał do rowu. Na szczęście pomimo gabarytów i mas pojazdów żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń. Przyczyna zdarzenia był nieprawidłowy manewr mijania. Apelujemy o ostrożność i duże skupienie na drodze.

Informacja o zderzeniu dwóch pojazdów ciężarowych wpłynęła do dyżurnego ostrołęckich policjantów wczoraj kilka minut przed godziną 9. Na miejsce zostali natychmiast wysłani policjanci z Komisariatu w Myszyńcu.

Według wstępnych ustaleń kierujący ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą 65 - letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc od Kolna w kierunku Myszyńca podczas wykonywania manewru mijania z pojazdem ciężarowym volvo, który jechał z naprzeciwka zjechał na jego pas ruchu doprowadzając do zderzenia.

W wyniku tego kierowca volva 33 - letni także mieszaniec naszego powiatu, aby zminimalizować skutki zderzenia zjechał do przydrożnego rowu.

Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń. Sprawca, kierujący dafem został ukarany mandatem karnym, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 6 punktów karnych.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony