Aktualności

Policjanci z grupy ,,SPEED” dbają o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 14.10.2020

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce nie ustają w działaniach skierowanych na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dużą rolę w tym zakresie odgrywają policjanci z mazowieckiej grupy ,, SPEED”. Podczas ich dzisiejszej służby wyeliminowali oni niebezpiecznego kierowcę, który w obszarze zabudowanym BMW ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość.

Dziś rano policjanci z z mazowieckiej grupy ,,SPEED”  z Ostrołęki zatrzymali kierowcę, który w miejscowości Perzanowo przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie.  Mieszkaniec województwa podlaskiego w wieku 39 - lat w obszarze zabudowanym jechał BMW 109 km/h.

We  rejonie objętym pomiarem prędkości  dochodziło do poważnych w skutkach wypadków drogowych, niestety także śmiertelnych, gdzie jedną z głównych przyczyn była właśnie prędkość i brawura.

Kierowca zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy, otrzymał również mandat w wysokości 500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki nie tylko dla nas samych, ale również dla innych zupełnie  niewinnych uczestników ruchu drogowego.

Dostosowujmy prędkość naszego pojazdu do obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Kierowcy, którzy będą o tym zapominali nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony