Aktualności

Policjanci z Ostrołęki eliminują z dróg niebezpiecznych kierowców

Data publikacji 13.10.2020

Jazda pod działaniem alkoholu jest przejawem ogromnej nieodpowiedzialności i nie liczenia się z życiem swoim oraz innych niewinnych osób. Niestety w dalszym ciągu na naszym terenie nie brakuje tego rodzaju bezmyślnych kierowców. Policjanci z ostrołęckiej komendy są zdeterminowani na eliminowanie z dróg takich niebezpiecznych kierowców. Przykładem tego może być wczorajsze zatrzymanie nieodpowiedzialnej 27 – latki.

Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Wczoraj kwadrans przed godziną 21 funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki zatrzymali do kontroli na w Piaseczni osobowego vw, którego ,,styl” jazdy wskazywał na to, iż jego kierowca jest pijany.

Kontrola kierowcy, 27 - letniej mieszkanki naszego powiatu potwierdziła tylko te podejrzenia.

Alkomat wykazał w organizmie kobiety ponad 2 promile alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Ponadto poza utratą uprawnień do kierowania nieodpowiedzialna kobieta będzie niebawem odpowiadał za popełnione przestępstwo przed sądem.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony