Aktualności

O bezpieczeństwie w siedzibie ostrołęckich policjantów

Data publikacji 02.03.2017

Spotkanie poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce. Oprócz waloru edukacyjnego, było również mnóstwo uśmiechu i zabawy. Najmłodszym przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznano ze sprzętem będącym na wyposażeniu ostrołęckich policjantów.

We wtorek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce  odwiedziły siedzibę ostrołęckich mundurowych, zwiedziły  m.in. pomieszczenie dyżurnego Policji, by przyjrzeć się jak wygląda stanowisko dowodzenia, niebieski pokój, strzelnicę oraz siłownię.

Najmłodsi  obejrzeli również  sprzęt, który jest na wyposażeniu policji.  Na sali odpraw odbyła się pogadanka dotycząca bezpieczeństwa.

Omówiono główne zagrożenia na jakie mogą być narażone dzieci w tym czasie, a także na przykładach pokazano sposoby na radzenie sobie w sytuacjach zagrożenia. Poruszano także zagadnienia związane z właściwym zachowaniem podczas kontaktów z osobami obcymi. Dzięki trwającemu treningowi ostrołęckich policjantek uczniowie mogły także spróbować swoich sił w policyjnej siłowni.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 


 

Powrót na górę strony