Aktualności

Wypadek śmiertelny na terenie gminy Łyse - apelujemy o dostosowanie prędkości do aktualnych warunków pogodowych

Data publikacji 31.08.2020

Policjanci oraz służby ratunkowe pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu wypadku drogowego, który miał miejsce w miejscowości Złota Góra. Niestety w wyniku zderzenia osobowego opla z dostawczym iveco śmierć poniosła pasażerka osobówki. Z uwagi na utrzymujące się opady deszczu ostrołęccy policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana, policjanci wyznaczyli objazdy. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze do godziny 17.

Dziś około godziny 11 do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęła informacją o wypadku drogowym w miejscowości Złota Góra (gm. Łyse). Już z relacji osoby zgłaszającej można było wnioskować, że zdarzenie jest poważne. Natychmiast na miejsce wysłano ostrołęckich policjantów, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 71 - letni kierujący oplem vectra na łuku drogi wojewódzkiej W645 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg następnie prawym bokiem pojazdu uderzył w przód nadjeżdżającego z naprzeciwka dostawczego Iveco.

Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniosła pasażerka opla w wieku około 40 lat. Zarówno kierowca opla, jak i iveco byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracują ostrołęccy policjanci, którzy wykonują czynności, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana, wyznaczono objazdy.

W związku z intensywnymi opadami deszczu zwracamy się z apelem dostosowanie naszej jazdy do tego co aktualnie dzieję się na drodze.

 

Nie zapominajmy o tym, że w przypadku ,,deszczu” samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach dużo mniej widoczni.

Podczas opadów deszczu jezdnia nie sprzyja też kierującym, w takich warunkach pamiętając o tym, że mamy zmniejszoną przyczepność zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze.

Podczas zbliżania się do przejść kierowcy powinni także znacznie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi.

Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony