Aktualności

Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności zatrzymany przez ostrołęckich ,,kryminalnych”

Data publikacji 31.08.2020

Bardzo dobrze przeprowadzona akcja przez policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego pozwoliła na zatrzymanie 39 - latka, który od dłuższego czasu był poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna po wykonaniu niezbędnych czynności został doprowadzony do Zakładu Karnego.

Jednym z ważnych działań policji jest zatrzymywanie osób poszukiwanych, tak, aby takie osoby nie uniknęły odpowiedzialności karnej. W dużej mierze te czynności są realizowane przez funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego ostrołęckiej komendy policji, którzy każdego roku zatrzymują kilkadziesiąt tego rodzaju osób.

W strukturach wydziału kryminalnego jest wyodrębniony specjalny zespół do spraw poszukiwań i identyfikacji osób, który osiąga bardzo dobre wyniki i zatrzymuje każdego roku kilkadziesiąt osób poszukiwane, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości od wielu lat np. za granicami naszego kraju.

Tak też było w przypadku zatrzymanego ostrołęczanina. Wczoraj ,,kryminalni” z Ostrołęki ustalili, że na terenie naszego miasta przebywa mężczyzna, który jest poszukiwany  do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili miejsce jego przebywania, zatrzymanie zaplanowano na terenie jednej z ulic naszego miasta. Po zauważeniu mężczyzny, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego ,,kryminalni” przystąpili do jego zatrzymania.

Mężczyzna był kompletnie zaskoczony szybką akcją policjantów, przewieziono go do komendy, skąd po czynnościach został doprowadzony do Zakładu Karnego.

Dzięki bardzo dobrej pracy policjantów z Ostrołęki kolejna osoba nie uniknie odpowiedzialność karnej.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony