Aktualności

Policjanci sprawdzili bezpieczeństwo w rejonie szkolnych dróg

Data publikacji 24.08.2020

Niedługo rozpoczyna się rok szkolny. Ostrołęccy policjanci już teraz przygotowują się do tego aby droga do szkoły była bezpieczna. Między innymi dokonali kontroli dróg w rejonach placówek oświatowych na terenie naszego miasta i powiatu . Apelujemy do kierowców, aby w rejonach szkół i przedszkoli zdecydowanie zmniejszyć prędkość i zachować szczególną ostrożność.

W trosce o bezpieczeństwo najłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego sprawdzili drogi i oznakowania w rejonach wszystkich placówek oświatowych zarówno na terenie naszego miasta, jak i powiatu.

Sprawdzone zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych.

Policjanci z ostrołęckiej  komendy przeprowadzili 78 szczegółowych kontroli. Sprawdzeniu poddano drogi w rejonie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz okolice przedszkoli. Funkcjonariusze ujawnili jedną nieprawidłowość - brak znaku T-27 - tabliczka Agatka informującego o tym, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci.

W związku z powyższym skierowano pismo o zasinstalowanie brakującego oznakwoania.

Apelujemy do kierowców, aby w rejonach szkół i przedszkoli zdecydowanie zmniejszyć prędkość i zachować szczególną ostrożność.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony