Aktualności

Postawa obywatelska pozwoliła na zatrzymanie kierowcy, który kierował autem będąc w stanie upojenia alkoholowego

Data publikacji 18.08.2020

Dzięki prawidłowej reakcji 4 młodych mieszkańców Ostrołęki po raz kolejny udaremniono jazdę pijanemu kierowcy samochodu. Nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu i podróżował wraz z pasażerem. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce serdecznie dziękuje młodym mieszkańcom Ostrołęki za wzorową postawę, dzięki której być może uniknięto kolejnej tragedii na drodze.

Całe zdarzenie miało swój początek wczoraj kwadrans po godzinie 19 w rejonie miejscowości Sul. Wtedy to 4 młodych mieszkańców Ostrołęki jadąc od Lipnik w stronę m. Sul zauważyło opla, którego sposób jazdy wskazywał na to, że jego kierowca może być pijany. Pojazd jechał całą szerokością jezdni zmuszając pojazdy jadące z naprzeciwka do zatrzymania. Auto zjeżdżało też na pobocze,  na którym na szczęście nie było pieszych.

 

Odpowiedzialni młodzi ludzie w wieku około 20 lat widząc niebezpieczną jazdę kierującego oplem o zdarzeniu powiadomili dyżurnego ostrołęckich policjantów, a ten natychmiast we wskazane miejsce wysłał patrol policjantów z posterunku policji z Kadzidła, natomiast zgłaszający poruszali się za oplem informując gdzie aktualnie się znajduje.

 

W pewnym momencie kierowca opla zjechał w drogę żwirową i się zatrzymał, kierowca z pasażerem opuścili kierując się w stronę zgłaszających. Po chwili jednak na miejscu byli już policjanci z Kadzidła, którzy wskazanego kierowcę poddali badaniu na zawartość alkoholu. Niestety alkomat wykazał w organizmie mężczyzny ponad 4 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna miał problemu z mówieniem i utrzymaniem równowagi.

W związku z powyższym bezmyślnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy, które posiadał na wszystkie kategorie pojazdów.

Po raz kolejny właściwa postawa postronnej osoby przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanemu kierowcy, dziękujemy za taką reakcje. Być może dzięki takiemu właściwemu zachowaniu ze strony zgłaszającego uniknięto kolejnej tragedii spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony