Aktualności

Groził nożem przechodniom - bez chwili wahania zareagował policjant będący po służbie

Data publikacji 17.08.2020

Reagować tam, gdzie dzieje się krzywda drugiemu człowiekowi. Nie ważne czy w służbie, czy w czasie wolnym. Taka zasada przyświeca każdemu policjantowi. Wiernością przysiędze policyjnej oraz odwagą wykazał się st. sierż. Ariel Mrozek z ostrołęckiego wydziału patrolowego. Policjant będąc na zakupach zauważył agresywnego mężczyznę, który awanturował się w rejonie jednego ze sklepów. Gdy agresor wyjął nóż i zaczął grozić nim przechodniom policjant natychmiast zareagował i obezwładnił mężczyznę.

Policjant z Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce st. sierż. Ariel Mrozek pokazał, że słowa przysięgi, którą ślubował w dniu przyjęcia, są dla niego ważne. Zareagował, tam, gdzie inni odwracali wzrok i nawet nie wezwali pomocy.

Funkcjonariusz tuż przed weekendem wracając z zakupów zauważył, jak pod jednym ze sklepów na ul. Hallera w Ostrołęce mężczyzna ubliża osobom postronnym. O zdarzeniu telefonicznie  powiadomił dyżurnego ostrołęckich policjantów, po czym zwrócił uwagę mężczyźnie, aby się uspokoił. Jednak ten odpowiedział agresją.

W pewnej chwili młody agresor zaczął był bardzo pobudzony, w pewnym momencie z kieszeni wyjął nóż i zaczął grozić nim przechodniom, wśród których były też dzieci.

Policjant bez wahania zareagował, najpierw wybił z jego ręki uderzeniem nóż, następnie użył wobec niego chwytów obezwładniających.

Po przyjeździe patrolu na miejsce mundurowi zastali leżącego na chodniku obezwładnionego 21 - letniego mieszkańca gminy Goworowo, kilka metrów dalej znajdował się na chodniku nóż. Od mężczyzny czuć było alkohol.

Policjanci przewieźli młodego agresora na komendę i osadzili w policyjnym areszcie, niebawem odpowie od za swoje postępowanie.

Funkcjonariusz swoją postawą udowodnił, że bycie policjantem to służba, która trwa 24 godziny na dobę.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony