Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zyskuje na popularności. Za pomocą aplikacji mieszkańcy zgłosili ostrołęckim policjantom już ponad trzy tysiące zagrożeń

Data publikacji 13.08.2020

Reagujmy za każdym razem kiedy widzimy niebezpieczną sytuację, doskonale nadaje się do tego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy miasta i powiatu ostrołęckiego na Krajowej Mapie Zagrożeń nanieśli ponad 3 tysiące zagrożeń. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Dziękujemy mieszkańcom za wszystkie nadesłane zgłoszenia.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od początku powstania mapy do chwili obecnej odnotowano 3463 zgłoszenia. Najczęściej dotyczyły one przekraczania dozwolonej prędkości – 1200 zgłoszenia oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych - 994 zgłoszeń .

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie funkcjonujące od ponad trzech lat, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania.

Aplikacja pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o zagrożeniu bezpieczeństwa. Poniżej instrukcja pomocna w dokonaniu zgłoszenia.

  1. Wejdź na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń dostępną pod tym linkiem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
  2. W oknie wyszukiwania wpisz lokalizację zagrożenia
  3. Poruszając się po mapie przy pomocy kursora odszukaj miejsce zdarzenia
  4. W lewym dolnym rogu ekranu, kliknij w czerwone koło i wybierz z listy odpowiednią kategorię zgłoszenia
  5. Kursor, który przyjął formę krzyżyka, skieruj dokładnie w miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa i kliknij
  6. W oknie, które się pojawiło, wpisz wszystkie dane na temat zdarzenia. W tym miejscu  możesz załączyć zdjęcie lub film dokumentujące zgłaszane zdarzenie.
  7. Kliknij przycisk ZGŁOŚ

Z aplikacji należy korzystać odpowiedzialnie, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję służb.

Pamiętaj ! Aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony