Aktualności

Demolowali zaparkowane samochody - po pościgu zatrzymali ich ostrołęccy policjanci

Data publikacji 21.07.2020

Na prawie 8 tysięcy złotych oszacowane zostały straty powstałe w wyniku dwóch wandali, którzy dzisiejszej nocy zniszczyli 6 zaparkowanych na jednym z parkingów w Ostrołęce samochodów. Sprawcy po zdarzeniu zaczęli uciekać, jednak szybko zostali zatrzymani przez policjantów z ostrołęckiego wydziału patrolowego, obydwaj byli bardzo agresywni. Agresorzy trafili do policyjnego aresztu i niebawem odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Całe zdarzenie miało swój początek wczoraj kwadrans przed północą. To właśnie wtedy dyżurny ostrołęckich mundurowych odebrał zgłoszenie mówiące o tym, że przed jedną z posesji doszło do bójki, po której mężczyźni w szaleńczym amoku zaczęli demolować zaparkowane samochód. Z relacji osoby zgłaszającej agresorzy kopali i uderzali w nie pięściami. W wyniku ich działania wybite zostały, m.in. szyby, urwane lusterka i powstały wgniecenia i zarysowania karoserii.

Po zdarzeniu mężczyźni uciekli, natomiast policjanci ruszyli za nimi w pościg. W jego wyniku zatrzymano dwóch mieszkańców Ostrołęki w wieku 27 i 34 lat.

Obydwaj mieli zakrwawione ubrania, jeden tłumaczył ten fakt policjantom, że sam specjalnie przewracał się idąc chodnikiem, po czym kilkukrotnie zmieniał zdanie.

Poza tym  byli bardzo agresywni, czuć było od nich alkohol i mieli problemy z utrzymaniem równowagi.

Łącznie mężczyźni uszkodzili 6 samochodów, właściciele 4 z nich już oszacowali straty, które wynoszą prawie 8 tysięcy złotych.  

Agresorzy po wykonaniu niezbędnych czynności zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, jeszcze dziś będą z nimi wykonywane dalsze czynności procesowe. Niewykluczone, że jeszcze dziś też usłyszą zarzuty dotyczące, m.in. zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

To kolejny przykład kiedy dzięki profesjonalnej akcji policjantów z Ostrołęki sprawcy nie unikną odpowiedzialności karnej. 

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony