Aktualności

Zatrzymanie 24-latka w sprawie śmiertelnego wypadku w Rzekuniu

Data publikacji 09.07.2020

W minioną środę, tuż przed godziną 22.00, w Rzekuniu na ul. Ostrołęckiej, doszło do potrącenia pieszego na prawidłowo oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych. Kierujący pojazdem biorącym udział w tym zdarzeniu oddalił się z miejsca. Od chwili przyjęcia zgłoszenia, ostrołęccy policjanci mieli dużo pracy w tej sprawie. Już dziś, nasi funkcjonariusze ustalili, który pojazd uczestniczył w tym zdarzeniu i kto nim kierował.

Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, po otrzymaniu informacji, że na ul. Ostrowskiej – w rejonie skrzyżowania z ul. Kościuszki, doszło do potrącenia pieszego, skierował na miejsce funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego naszej komendy. Okazało się, że 55-latek z powiatu mrągowskiego zginął na miejscu, a kierujący pojazdem uczestniczącym w zdarzeniu oddalił się z miejsca.

Policjanci zdecydowali o zablokowaniu drogi i skierowaniu pojazdów jadących trasą Ostrołęka – Czerwin na objazdy. Pod nadzorem prokuratora, podjęli działania mające na celu ustalenie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Dość szybko udało się ustalić, że przejeżdżał w tym miejscu samochód dostawczy koloru białego, jednak nie było wiadomo w jakim kierunku się udał.

W poszukiwania pojazdu włączyły się lokalne media, które zamieściły informacje na ten temat na swoich stronach internetowych.

Praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza naszych policjantów oraz współpraca z lokalnymi mediami doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzewanej o udział w tym zdarzeniu. Trwają czynności z udziałem 24-letniego ostrołęczanina oraz kierowanego przez niego samochodu dostawczego Iveco Dailly.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce – podinsp. Krzysztof Szymański dziękuje lokalnym mediom za współpracę w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, która zawsze pozostaje na wysokim poziomie.

 

_______________________________

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony