Aktualności

Uważajmy na dzikie zwierzęta na drodze - ostrołęcka policja ostrzega

Data publikacji 04.06.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują do kierowców o ostrożność w okolicach lasów, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta, które mogą być przyczyną wypadków, w tym niestety tych najpoważniejszych. Zmniejszenie prędkości z pewnością pomoże nam na unikniecie tego rodzaju zdarzeń, bądź też zminimalizowanie ich negatywnych skutków. Tylko w ciągu tego tygodnia odnotowaliśmy 2 zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, ostatnie miało miejsce wczoraj wieczorem.

Mundurowi, m.in. z wydziału ostrołęckiej drogówki często zatrzymują kierowców, którzy jadąc przez tereny leśne znacznie przekraczają dozwolona prędkość tłumacząc się ,, pustą” drogą. Osiągane przez kierowców prędkości dochodzą nawet do 160 km/h. Niestety nieodpowiedzialni kierowcy nie mają na tyle wyobraźni, aby przewidzieć, że na drodze może pojawić się niespodziewana sytuacja.

Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, ale również dzikie zwierzęta.

Przekonał się o tym wczoraj wieczorem 50 - letni mieszkaniec powiatu mławskiego, któremu  sarna wybiegła wprost pod ,,koła". Zdarzenie miało miejsce w rejonie m. Zdunek na trasie Myszyniec - Jednorożec. Zwierzę padło, natomiast kierujący audi, jak i podróżująca z nim pasażerka nie odnieśli obrażeń.

Zdarzenia na ,,naszym” terenie wielokrotnie pokazywały, że zderzenie z dziką zwierzyną może zakończyć się tragicznie zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Dlatego apelujemy o zmniejszenie prędkości i wyobraźnię, m.in. podczas jazdy w terenach leśnych.

podkom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony