Aktualności

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przypominają o nadal obowiązujących ograniczeniach

Data publikacji 21.05.2020

Przypominamy, że nadal obowiązuje całkowity zakaz organizowania zgromadzeń, imprez i spotkań. Osoby, które nie zastosują się do aktualnych przepisów muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami zarówno karnymi, jak i finansowymi. Pamiętajmy, że wprowadzone obostrzenia mają jeden cel - zapewnienie bezpieczeństwa nam wszystkim poprzez zahamowanie rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjach o organizacji różnego rodzaju wydarzeń w postaci np. zlotów, imprez czy spotkań ostrołęccy policjanci przypominają, że zgodnie z § 13 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń,nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, obowiązuje całkowity zakaz organizowania zgromadzeń, imprez i spotkań.

Każde naruszenie prawa w tym zakresie będzie surowo karane. Niestosowanie się do zakazu zgromadzeń może skutkować nałożeniem grzywny, a rażące naruszenie obowiązujących zakazów nałożeniem grzywny w drodze decyzji Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w kwocie od 5000 zł do 30 000 zł.

 Policjanci apelują do organizatorów i uczestników o respektowanie ustanowionych ograniczeń nie tylko z uwagi na grożące surowe konsekwencje, ale również ze względu na odpowiedzialność podczas pandemii, którą w tym szczególnym okresie powinien kierować się każdy z nas.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka 

 

Powrót na górę strony