Aktualności

Wypadek śmiertelny na drodze W - 645 - policjanci z Ostrołęki apelują o ostrożność

Data publikacji 21.05.2020

84 - letni mieszkaniec naszego powiatu poniósł śmierć w wyniku wypadku drogowego do którego doszło wczoraj kwadrans po godzinie 14. Mężczyzna przechodząc przez jezdnię został potrącony przez pojazd. Na miejscu wypadku, aby ustalić wszystkie jego okoliczności pracowali ostrołęccy policjanci pod nadzorem prokuratora. Apelujemy o dokładne rozglądanie się zanim postawimy ,,pierwszy krok” podczas przechodzenia przez jezdnię. W ten sposób upewnimy się, czy wejście na drogę jest całkowicie bezpieczne.

Wczoraj popołudniu dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o wypadku drogowym w Myszyńcu na ul. Reymonta. Według osoby zgłaszającej mężczyzna przechodzący przez ulicę został potrącony przez samochód. Na miejsce szybko skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu, ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Według ich wstępnych ustaleń kierujący ciężarowym mercedesem 45 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc drogą W - 645 od Łysych w kierunku Myszyńca w pewnym momencie zauważył jak z pobocza wyłania się z rowu starszy mężczyzna prowadzący rower i wchodzi na jezdnię nie zważając na jadące pojazdy. Kierowca widząc sytuację próbuje hamować i udaje mu się uniknąć zderzenia z pieszym. W wyniku czego pieszy przekracza osi jezdni, lecz w tym momencie zostaje potrącony przez pojazd mitsubishi kierowany przez 58 - letniego mieszkańca województwa podlaskiego, który był już w trakcie wyprzedzania ciężarowego mercedesa.

Niestety w wyniku potrącenia pieszy zginał na miejscu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, jednak mundurowi z Myszyńca ustalili jego tożsamość. Pieszym okazał się 84 - letni mieszkaniec naszego powiatu.

Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowców wykazało, że byli trzeźwi. Na miejscu, aby jak najszybciej przywrócić ruch na drodze pod nadzorem prokuratora pracowało kilka policyjnych patroli. Był obecny także technik kryminalistyki oraz naczelnik ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego.

Podczas działań przeprowadzono szereg czynności procesowych, m.in. przesłuchanie świadków, zdjęcia, szkice, pomiary, oraz oględziny zarówno pojazdów, jak i samego miejsca zdarzenia.

Pamiętajmy, że po drogach poruszają się nie tylko samochody. Zwracajmy szczególną uwagę na pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Zanim podejmiemy trudny do wykonania manewr upewnijmy się, że mamy dobrą widoczność. Pieszym przypominamy o obowiązku upewnienia się, że wejście na drogę jest całkowicie bezpieczne.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony