Aktualności

Pijany kierowca spowodował kolizję - bądźmy odpowiedzialni zanim będzie za późno!

Data publikacji 19.05.2020

Ostrołęccy policjanci znów podnoszą głos w sprawie trzeźwości, a raczej jej braku wśród kierowców. Wczoraj miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe z udziałem pijanego mieszkańca naszego powiatu. Bezmyślny mieszkaniec kierowca doprowadził do czołowego zdarzenia z innym pojazdem, którym kierowała kobieta. Badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń co do przyczyny zdarzenia. Pamiętajmy o tym, że pijany kierowca ma upośledzone zmysły i w jednej chwili może doprowadzić do tragedii całych rodzin. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to ogromne zagrożenie! Prosimy ponownie, aby nie być biernym widząc nietrzeźwego za ,,kółkiem”.

Niestety w dalszym ciągu ostrołęccy funkcjonariusze zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają ,,za kółko” po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze.

Wczoraj doszło na terenie naszego powiatu do kolejnego zdarzenia drogowego, które spowodował pijany kierowca.

Zgłoszenie o zdarzeniu napłynęło do dyżurnego ostrołęckich policjantów wczoraj o godzinie 22:35. W zgłoszeniu była zawarta informacja, że doszło do zdarzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych oraz, że jeden z jej uczestników może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce szybko skierowano służby ratunkowe oraz policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Według ich wstępnych ustaleń kierujący audi 25 - letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc od Szafranek w stronę Lipnik na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym oplem vectrą, którym kierowała 38 - letnia także mieszkanka naszego powiatu.

Przeprowadzone badanie trzeźwości szybko dało odpowiedź o przyczynę utraty panowania nad autem przez kierującego audi. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu, zostało zatrzymane mu już prawo jazdy. Kierująca oplem była trzeźwa.

Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń ciała. Bezmyślny kierowca w najbliższym czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy za tzw. kółko będąc pod wpływem alkoholu.

Przypominamy także, że samo kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony