Aktualności

Stosujmy się do zasad i obostrzeń, dbajmy o zdrowie nasze i najbliższych

Data publikacji 08.05.2020

Zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie zwalnia nas z przestrzegania pozostałych przepisów i nakazów. Jeśli zlekceważymy zasady bezpieczeństwa, musimy liczyć się z wysokimi mandatami, a nawet karą administracyjną. Pamiętajmy, że wirus jest groźny, a ryzyko zarażenia – jeśli nie stosujemy się do zasad higieny – wciąż wysokie. Dbając o życie i zdrowie własne oraz osób nam najbliższych, stosujmy się do przepisów i zaleceń.

Pomimo poluzowaniu części obostrzeń, pamiętajmy, że wirus wciąż jest groźny i nie stosując się do zasad higieny i bezpieczeństwa, możemy się nim zarazić.

Przypominamy, że wciąż ograniczenia w przemieszczaniu się – zachowajmy 2 metrową odległość od innych przechodniów.

Nie zapominajmy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Korzystajmy z maseczek czy innych elementów odzieży na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach czy też miejscach świadczenia usług.

Wciąż obowiązuje zakaz zgromadzeń, spotkań czy imprez. Zachęcamy do korzystania z rozwiązań technologicznych, chatów czy komunikatorów w kontaktach z innymi osobami.

Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza mandatem karnym, sanepid może na taką osobę nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.

Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia naszego i osób nam najbliższych. Stosując się do przepisów, zwiększamy nasze bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Szczegółowe informacje i aktualne przepisy na stronie www.gov.pl, w zakładce Aktualne zasady i ograniczenia.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony