Aktualności

Posiadali narkotyki i dokumenty tożsamości na inne osoby, jeden z nich okazał się być utracony - zostali zatrzymani przez policjantów ostrołęckiej komendy

Data publikacji 24.04.2020

Czujność i dobre rozpoznanie terenu policjantów z posterunku policji w Czerwinie pozwoliło na zatrzymanie dwóch mieszkańców sąsiedniego powiatu, którzy posiadali przy sobie narkotyki oraz dowody osobiste i kartę płatniczą na inne osoby, jeden z dokumentów tożsamości okazał się być utracony. Oprócz narkotyków i cudzych dokumentów tożsamości mężczyźni posiadali w torebce foliowej gotówkę w wysokości blisko 1700 złotych i 5 euro. Została ona zabezpieczona na poczet przyszłych kar. Zatrzymano ich w sytuacji kiedy jeden z nich siedział w aucie, a drugi przeszukiwał opuszczony dom.

Dobra orientacja w swoim rejonie służbowym oraz bardzo dobry kontakt z lokalną społecznością - te cechy powinien mieć każdy funkcjonariusz służący w posterunku policji. Z pewnością te cechy posiadają policjanci z Czerwina, którzy w minioną środę pełnili służbę na terenie tej gminy.

Popołudniu funkcjonariusze otrzymali informację, że pod jednym z opuszczonych domów zaparkowany jest pojazd na zagranicznych tablicach rejestracyjnych, w którego środku bez celu siedzi podejrzany mężczyzna, a drugi wszedł do jednego z opuszczonych domów.

Policjanci już po 3 minutach byli na miejscu, gdzie potwierdzili zgłoszenie. W środku auta siedział 33 - letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, był przestraszony i nie potrafił wyjaśnić celu swojego pobytu.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim ukrytą w skarpecie torebkę foliową z zamknięciem strunowym, której znajdował się susz roślinny. Po wstępnym zbadaniu okazało się, że jest to marihuana.

W trakcie dalszych czynności jeden z policjantów poszedł do opuszczonego domu, gdzie zastał tam drugiego z mężczyzn, 47 - letniego również mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna został zatrzymany w momencie kiedy plądrował poddasze budynku.  Jak ustalono w środku budynku nie było wartościowych rzeczy.

Podczas przeszukania pojazdu vw znaleziono w foliowych torebkach kolejne porcję marihuany oraz pochodną amfetaminy. Jednak to nie wszystko w jednej z toreb znaleziono także małą wagę elektroniczną mogącą służyć do porcjowania narkotyków. Mężczyźni posiadali także dwa dowody osobiste i kartę bankomatową na inne nazwiska. Po sprawdzeniu dokumentów w systemach informatycznych policji okazało się, że jeden z odwodów osobistych figuruje jako utracony.

Obydwaj mężczyźni zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli już zarzuty dotyczące posiadania narkotyków do których się przyznali.

Przy jednym z mężczyzn znaleziono także gotówkę w kwocie 1692 zł oraz 5 euro, pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Policjanci będą także wyjaśniali sprawę z dowodami osobistymi i kartą bankomatową. Niewykluczone, że mężczyźni usłyszą także zarzuty w tym zakresie.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Czerwinie.

 

podkom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony