Aktualności

OSTROŁĘCCY POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW Z LĄDU I POWIETRZA - OSTROŁĘKA Z LOTU PTAKA

Data publikacji 10.04.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce do działań patrolowych dotyczących przestrzegania przepisów i decyzji służb sanitarnych obowiązujących w związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa włączyli drona, który znajduję się na wyposażeniu ostrołęckiej komendy. Wszystko po to, aby zahamować rozprzestrzenianie się epidemii. Osoby lekceważące obostrzenia muszą się spodziewać stanowczej reakcji z naszej strony. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o daleko idącą odpowiedzialność i przestrzeganie wprowadzonych przepisów.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny, ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nienarażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy także między sobą bezpieczne odległości.

Policjanci do patrolowania ulic naszego miasta i powiatu wykorzystują nagłośnienie w radiowozach i przypominają, by pozostać w domu.

Dokonują kontroli środków komunikacji miejskiej, osiedli oraz miejsc grupowania się osób. Mundurowi z radiowozów cały czas przypominają, aby nie narażać siebie i rodziny na niebezpieczeństwo zakażenia.

Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają, czy mieszkańcy dla bezpieczeństwa zdrowotnego stosują się do obostrzeń prawnych związanych między innymi z zakazem wstępu do określonych miejsc. Między innymi tereny zielone, plaże, parki i lasy to miejsca sprzyjające spotkaniom w plenerze, jednak w tym szczególnym, trudnym dla wszystkich okresie, powinniśmy odłożyć tego rodzaju plany w czasie. Wejście w wymienione miejsca jest w tej chwili zabronione!

W celu zapewnienia bezpieczeństwa nam wszystkim ostrołęccy policjanci do działań włączyli także drona, który znajduję się na wyposażeniu ostrołęckiej komendy policji.

Patrole prowadzone z użyciem drona obejmują rozległe tereny, m. in. parków miejskich, ogródków działkowych, plaży i osiedli mieszkaniowych, tak aby podjąć interwencję wobec osób łamiących zakaz dotyczące, m.in. gromadzenia się.

Osoby, które nie będą przestrzegały wprowadzonych przepisów nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

W dalszym ciągu apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich!

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony