Aktualności

Piękny gest dla ostrołęckich policjantów od Kół Gospodyń Wiejskich - dziękujemy

Data publikacji 10.04.2020

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele spontanicznych akcji szycia masek. Wolontariusze, zupełnie postronne osoby, w porywie serca, na miarę własnych umiejętności i posiadanych środków szyją maseczki ochronne. W działania włączyły się także Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Olszewo – Borki, które przekazały dla policjantów którzy na co dzień stają na pierwszej linii walki z koronawirusem maseczki ochronne. Dziękujemy za ten przykład solidarności i wsparcia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od samego początku podjęli działania skierowane na walkę z koronawiorusem.

Każdej doby w dużej mierze dzielnicowi sprawdzają setki miejsc pobytu osób, które zostały poddane kwarantannie - są to miejsca zarówno na terenie naszego miasta, jak i powiatu.

Podczas gdy inni mają teraz możliwość nadrobienia czasu z rodziną, cieszenia się codziennymi obowiązkami Oni stoją na pierwszej linii.

To właśnie służby mundurowe i opieka medyczna to w obecnym czasie Ci, którzy mają największe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Zauważając codzienne zmagania i potrzebę bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną przez funkcjonariuszy, ale też dbania o zdrowie swoje i najbliższych Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gm. Olszewo-Borki tj.„ Zabielaki” z Zabiela Wielkiego „ Pilicaki” z Zabiela Piliki „ Mostowiaki”z Mostowa, które z własnej inicjatywy, a także przy pomocy anonimowych sponsorów przekazali Zarządowi Terenowemu NSZZP działającemu przy KMP w Ostrołęce maseczki jednorazowego i wielokrotnego użytku.

Maseczki odebrali dzielnicowi z gminy Olszewo – Borki, a będą one wykorzystywane w trakcie codziennej służby przez wszystkich ostrołęckich dzielnicowych. Serdecznie dziękujemy za okazany piękny gest uznania dla trudu naszej służby.

Dziękujemy wszystkich osobom, które do tej pory w geście solidarności wykazały się inicjatywami w postaci okazania wsparcia. Każdy taki dar jest małą cegiełką wspierającą tych, którzy walczą z epidemią.

Jednocześnie w dalszym ciągu apelujemy o zastosowanie się do wprowadzonych przepisów. Nasza samodyscyplina i odpowiedzialność bez wątpienia pomoże w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

podkom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony